четвер, 30 березня 2017 р.

Урок з географії



Урок з географії
Тема уроку. Градусна сітка на глобусі і географічній карті.
Мета.  Повторити і систематизувати знання про способи зображення Землі і сформувати знання учнів  про градусну сітку, меридіани та паралелі. Розвивати первинні практичні навички знаходження меридіанів і паралелей на глобусі та карті. Виховувати уважність та активність учнів на уроках.    
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: глобус, фізична карта півкуль, атласи, підручники.
Опорні  поняття: карта, глобус, екватор, півкулі, коло.
Базові  поняття: градусна сітка, меридіани, паралелі.

Хід уроку
            I.      Організаційний момент
         II.      Актуалізація опорних знань учнів
   Прийом «Географічна розминка».
1.           Назвіть основні сторони горизонту.
2.           Зоорінтуйтеся в класній кімнаті.
3.      За допомогою якого приладу можна найточніше визначити сторони горизонту.
4.         Що зображує невелику ділянку земної поверхні на папері в зменшеному вигляді.
5.      Що показує на плані та карті у скільки разів відстань на місцевості зменшено.
6.           Яку назву має дійсна форма Землі.
7.           Об’ємна модель Землі.
8.           Темно-синя лінія на глобусі посередині.
9.           На які півкулі поділяє Землю екватор.
10. Сукупність використаних умовних позначень з необхідними поясненнями до них. 
     III.      Вивчення нового матеріалу.
  Розгорнутий план етапу.

1.       Учні отримують таблицю, яку кожен повинен заповнити протягом уроку.
Питання
Меридіани
Паралелі
1. Визначення


2. Форма на глобусі


3. Форма на карті


4. Вказує напрямок


5. Протяжність



2.       а) меридіани (пояснення вчителя); 
 б) робота з підручником. Виписати визначення в таблицю; 
в) визначення відстаней на карті у кілометрах без масштабу, а лише за градусами меридіанів (пояснення вчителя). Коло 360°, півколо 180°, окружність Землі 40 тис. км; половина кола 20 тис. км; довжина 1° меридіана в км 20000 км: 180°=111 км;
г) робота в парах. Визначити протяжність Африки по 20-му меридіану. (32° + 34° = 66°, 66° * 111км = 7326км).
          3.   а) паралелі (пояснення вчителя);
              б) робота з підручниками. Виписати визначення в таблицю;
               в) величина дуги паралелі (ст.68 підручника);
               г) робота в парах. Визначити відстані на екваторі.
               ( 1°  =  111,3 км)
4.      Градусна сітка на глобусі та карті.

     IV.      Закріплення.

1.     Робота в групах.
 Прийом  «Шпаргалка».

            ?       0°ш

           0°д
      ?              ?

      ?
    ?  0°ш
            ?
      ?
    ?

2.     Прийом  «Чиста дошка».
На протязі уроку, пояснюючи новий матеріал, вчитель прикріплює назви нових термінів і понять на дошці. Діти даючи їм визначення знімають листочки поки дошка не стане чиста.
V.  Підсумок уроку.

Здача учнями таблиць, з якими працювали протягом року.


VI.                                                           Домашнє завдання.

Вивчити §15.
     

Немає коментарів:

Дописати коментар